środa, 27 listopada 2013

Nowe programy tv od portalu Pokochaj Fotografię

Jeżeli ktoś z Was cierpiał na brak programów tv dotyczących fotografii to ma teraz szansę nasycić swe żądze i to poczwórnie!Portal Pokochaj Fotografię zdobył sobie wiernych fanów dzięki wydawanemu przez siebie pismu, na które czytelnicy wyczekują tęsknie i zachłannie. Magazyn jest darmowy, internetowy i zawiera materiały, które zaspokoją głód najbardziej wygłodniałego fana fotografii. Pełen wywiadów, ambitnych zdjęć jest idealną pożywką na długie godziny pełne artystycznych przeżyć. Brawo Pokochaj Fotografię - oby tak dalej!!!

A dziś - niespodzianka - dostaliśmy zupełnie nowe programy tv! I to aż cztery :)

Kolejno są to:


Każdy z trzech fotografów ma wykonać zadanie, którego wcześniej nie zna. O tym jakie to zadanie, dowiaduje się tuż przed rozpoczęciem jego realizacji. Ma na to 30 minut.
Rewelacyjne w tym programie jest to, że role się odwróciły i Ci, którzy mogliby nas uczyć, stają się uczniami rozwiązującymi zadanie na naszych oczach, a o ocenie decydujemy my poprzez link do głosowania :)

Bardzo, bardzo fajny pomysł - już jestem fanką :))


 1 odcinekCelem programu jest rozwiązanie zagadki w jaki sposób konkretne zdjęcie zostało wykonane.
Prowadzący Michał Mrozek wybiera zdjęcie, które będzie chciał powtórzyć. W pierwszym odcinku jest to fotografia truskawki wpadającej do wody. Obserwujemy jak Michał rozwiązuje problem: układa światło, walczy z kuszącymi truskawkami i głośno myśli - z pewnością ten proces twórczy pomoże Ci we własnych, owocnych próbach :)

Koniecznie do obserwowanych - gdyż jest to świetna lekcja fotografowania :)
Mistrza mamy tu zacnego - Tomasz Tomaszewski. Co tu dużo pisać o tym programie - tytuowy mistrz losuje kopertę ze zdjęciami i opowiada o nich. Komentarz wart uwagi, słowo Fotografa przez duże F. Uczymy się patrzenia jak mistrz i czucia jak mistrz. Czy wiesz jaka jest różnica między zdjęciem a fotografią? Nie?! To koniecznie posłuchaj wykładu Tomasza Tomaszewskiego.

Takich programów brakowało, ba, takich programów nie było wcale - koniecznie oglądamy!


I ostatni z Wielkiej Czwórki..

Tajemnice cyfrowej ciemni

Program o tajnikach wywoływania zdjęcia w cyfrowej ciemni, a dokładnie w programie Lightroom - w pierwszym odcinku rzecz najważniejsza dla fotografa, czyli wyostrzanie zdjęć :)
Ja akurat nie używam tego programu, tylko Photoshop CS5, ale mam nadzieję, że również czegoś się nauczę.To wszystkie programy Pokochaj Fotografię - jestem mile zaskoczona, bo to prawdziwy prezent :)
Pomysły świetne, ciekawe, pouczające i co najważniejsze, rozwijające.

Polecam Wam gorąco - i nie zapominajcie również o wydaniu magazynowym Pokochaj Fotografię - tam czekają na Twoje zdjęcia, a i wiele przeczytasz od innych fotografow :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz