środa, 15 lutego 2017

Akademia Fotografii w Bytomiu

W Bytomiu ruszyła Akademia Fotografii :) Dziś kolejne spotkanie. Jeżeli do Bytomia macie niedaleko to gorąco zachęcam, aby przyjechać, bo naprawdę warto!
I słów kilka o zwycięskim zdjęciu World Press Photo + kilka wydarzeń w lutym :)

Muzeum Górnośląskie, gmach przy ul. Korfantego 34
Muzeum Górnośląskie, gmach przy ul. Korfantego 34

Akademia Fotografii to cykl comiesięcznych spotkań z fotografem Arkadiuszem Golą, choć być może pojawią się też inni prowadzący.
Na każdym spotkaniu omawiany jest jeden temat. Tematy dotyczą głównie fotografii reporterskiej czy też ulicznej, ale również spraw, które interesują lub powinny interesować każdego zawodowego fotografa, czyli jak budować swoje portfolio, jak je oprawić, jak prezentować, jak powinna wyglądać strona w sieci, jak rozmawiać o swoich zdjęciach itd. 


Poprzednie spotkania to:

Arek Gola, Akademia Fotografii

Jak widać już po samych tematach spotkań są to ambitne prelekcje skierowane do osób, które naprawdę interesują się fotografią.

Arkadiusz Gola jest naszym śląskim fotografem. Zajęcia prowadzi żywo i z dużym poczuciem humoru, ale nie traci przy tym na merytoryczności i naprawdę wiele można się nauczyć. Długopis się grzeje chcąc zanotować te wszystkie wiadomości, które prowadzący przekazuje.

Arkadiusz Gola, Akademia Fotografii Bytom


Takie zajęcia zazwyczaj kosztują kilkaset złotych, te jednak tylko 5 zł! Więc naprawdę trzeba na nich być. Jestem bardzo wdzięczna Muzeum Górnośląskiemu, że zorganizował takie spotkania z fotografią :)

Przy okazji poprosiłam o autograf ostatnio w albumie autorskim Arka Goli "Stany Graniczne":

Arkadiusz Gola, album Stany Graniczne


Jak być na bieżąco z tymi spotkaniami? Trzeba co jakiś czas wchodzić na stronę Muzeum Górnośląskiego, bo termin podawany jest wyprzedzeniem dosyć krótkim, ale zawsze na początku miesiąca czy w pierwszej połowie można się spodziewać kolejnego spotkania, wtorek lub środa.

Przyznam się szczerze, że ja sobie pierwszy wykład nagrałam na telefon, bo był tak dobry i teraz mogę sobie odsłuchać godzinną rozmowę o fotografii. Na drugim wykładzie niestety miałam wyładowaną baterię, więc robiłam notatki. Trzecie przegapiłam :(

Po wykładzie polecam zrobić sobie spacer po Bytomiu, po centrum, po rynku - zapewne znajdziecie wiele ciekawych tematów do zdjęć :) 

To moje z tamtego dnia, choć może akurat niezbyt wesołe ;)


Luty to chyba najbardziej fotograficzny miesiąc w roku. Zbliża się też Śląski Maraton Fotograficzny, z którego na pewno zdam relacje. Jednak jeżeli ktoś ma możliwość i chce się na nim zjawić to tutaj link do wydarzenia http://www.fotoedukacja.edu.pl/wiadomosci_fotoedukacji/xii-slaski-maraton-fotograficzny.html Jestem co roku, uwielbiam! :)

Zbliżają się też wyczekiwane targi CP+ w Yokohamie, na które zawsze czekamy z niecierpliwością, bo oznacza to wysyp nowego sprzętu foto :)

I kolejne wydarzenie w sobotę - warsztaty w Nakle Śląskim "Portret Subiektywny". Na pewno warto się wybrać. W zeszłym roku byłam na warsztatach z fotografii dokumentalnej, które również prowadził Krzysztof Miller i były świetne :)

To wszystko co na ten moment pamiętam :)

Znany jest już też zwycięzca World Press Photo 
Nie jestem zaskoczona! Jak tylko zobaczyłam to zdjęcie -> link 
wiedziałam, że TO będzie zwycięskie zdjęcie! Rozlała się fala hejtu, że wciąż przesuwa się poprzeczka brutalności zdjęć, które zwyciężają ten konkurs, więc jakie zdjęcia przyniesie kolejny rok?! Przyznam, że naprawdę jest się czego bać, jednak trzeba pamiętać, że fotograf prasowy/dokumentalny jedynie rejestruje co widzi, nie kreuje tej rzeczywistości. Róbmy wszystko, aby ten świat był lepszy, aby nie było takich sytuacji do fotografowania. Podziwiam autora tej fotografii, za to że w takim momencie był w stanie zrobić to zdjęcie. Myślę, że zwycięstwo jest zasłużone. Zdjęcie to pozamiatało inne zanim te inne w ogóle powstały. Czasem i tak bywa w fotografii...

Pozdrawiam :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz