piątek, 3 stycznia 2014

Digital Photographer Polska - dwumiesięcznik dla ambitnych fotoamatorów

Moje prośby zostały wysłuchane i pojawił się magazyn z rodziny Digital Camera Polska, lecz dla bardziej zaawansowanych fotografów. Dość późno o tym wspominam, gdyż myślałam że mam jeszcze nieco czasu, a tu już niebawem będę pędzić do salonu prasowego po kolejny - drugi - numer :)

Digital Photographer Polska, dwumiesięcznik fotograficzny, numer pierwszy

Ten, kto czytał (prenumerował) Digital Camera Polska wie, że to magazyn, w którym wiele się dzieje :) Moimi ulubionym rozdziałem było "10 rzeczy do wypróbowania od zaraz" - zawsze podziwiałam niewyczerpane źródło comiesięcznych inspiracji ;) Wywiady uwielbiałam czytać i strefę sprzętu - szczególnie gdy pisali o Pentaxie ;) Ale coraz częściej miałam wrażenie, że wiele poruszanych tematów były z ligi tych dla amatorów - takie najbardziej proste i oczywiste. Choć muszę przyznać, że sama się wiele nauczyłam - to dzięki DCP odkryłam przycisk AF bez którego dziś nie mogłabym się obejść - dziękuję DCP, bo to Wam zawdzięczam to odkrycie!!! :) 

No, ale jednak brakowało czegoś ambitniejszego.

I nagle, pewnego razu, poszłam do salonu prasowego kupić sobie jakąś gazetkę a tu patrzę - magazyn, którego nie pamiętałam :) Niby Digital Camera Polska, ale jednak jakby inny. Dopiero w domu przyjrzałam się dokładniej i okazało się, że miałam przyjemność natrafić na pierwszy numer nowego magazynu - Digital Photographer Polska. I to był strzał w 10! Czytałam go długo - a to ważne - chyba tydzień :) 

Rewelacyjne tematy dla których warto biec po pierwszy numer to:

- Rzucamy światło na wysoki klucz - mój ulubiony sposób fotografowania! Miło było o tym poczytać:) Każdy w moim obiektywie czuje się jak gwiazda, kiedy dostaje zdjęcia zrobione w technice high-key. Temat jest podany w wyczerpujący sposób, dogłębnie zbadany i nie potrzeba zadawać dodatkowych pytań. Dzięki temu artykułowi ja sama poczułam się bardziej profesjonalistą, bo mam już ten sposób fotografowania dobrze wyuczony :)

- wywiad z Wojciechem Plewińskim - długi z wieloma zdjęciami :) można przy kawie czytać, podziwiać i inspirować się wyjątkowymi zdjęciami. "Stare zdjęcia pokazywane przez starego człowieka, a tyle ludzi chce to oglądać" - chce, chce Panie Wojciechu!!! Och, ja poszukuję takich wywiadów :))

- 50 kreatywnych pomysłów na zdjęcie - w każdym numerze będzie aż 50? uwielbiam!! :D

- Wszystko o fotografii kryminalistycznej - to było mega ciekawe, gdyż mnie tego rodzaju fotografia pociąga. Też naoglądałam się seriali kryminalnych i mam wypaczony pogląd na takie zajęcie, ale cóż... to zajęcie dla wybranych :) najważniejsza jest tu odporność psychiczna, a u mnie z tym krucho. 

- felieton - już w DCP uwielbiałam czytać felietony :) Tu o własnym stylu: "Styl to najczęściej maniera" jak pisze Joanna Kinowska

- Jak odnieść sukces w reklamie - bardzo ciekawe, gdyż to dział, który i mnie interesuje

- Tadeusz Rolke - tu mały minus, gdyż za mało Tadeusza Rolke! a jestem po filmie "Dziennik z podróży" i obszernym wywiadzie i mało mi Tadeusza Rolke :)

Prócz tego mamy jeszcze HELPDESK - Kariera czeka - mam nadzieję, że będzie to kontynuowane.

Do tego - Reportaż i Sylwetkę - tu irańskiego fotografa Rezy - i jeszcze jeden wywiad z portrecistą gwiazd Matt Hoylem.

- Fotografie krajobrazową - która mnie jako sama w sobie dziedzina najmniej interesuje, ale wiadomo że jest jedną z ulubionych dziedzin fotografii wielu pasjonatów.

Mamy jeszcze .... koniec, więcej nie wymienię! Już tak dużo napisałam, a to jeszcze nie wszystko! :)

Czekam z niecierpliwością na nowy numer. Wszystkie zakupione magazyny trzymam na osobnej półce z książkami fotograficznymi i często do nich zaglądam.

Brawo Digital Photographer Polska - to jest bardzo dobry krok naprzód :))

A tak na marginesie - jest wiele magazynów internetowych o fotografii, które trzeba czytać z nosem przy monitorze, ale ja zawsze najbardziej cenię formę papierową! Uwielbiam celebrować czytanie, wygodnie się rozsiąść, podkreślać co ważniejsze mazakiem i potem odłożyć na półkę, by po czasie znowu wziąć do ręki i przeczytać. Nie ma dla mnie wygodniejszej i lepszej formy jak papierowa. Więc i tu plus dla DCP czy teraz DFP :)

Polecam i się śpieszcie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz