Protest Kobiet, 26 października 2020 r., poniedziałek #1 BYTOM

Witajcie,

Czasy mamy niespokojne. Nie dość, że pandemia koronawirusa Covid 19 i coraz większe restrykcje i obostrzenia, to jeszcze w tym czasie "uzależniony od PIS Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja ze względu na "duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu" jest niezgodna z Konstytucją" (cytat Agora). Nie wiem czy taki był wyższy plan czy jest to efekt uboczny wyroku TK, ale Kobiety wyszły na ulicę, mimo wszystko, mimo zagrożenia, pandemia zeszła na dalszy plan. Do Kobiet dołączyli Mężczyźni z hasłem: "NIGDY NIE BEDZIESZ SZŁA SAMA". 

Ja również wyszłam na ulicę. Jako kobieta solidaryzuję się z Kobietami oraz jako fotograf musiałam uwiecznić to, co działo się na ulicach mojego miasta!

Cały poprzedni tydzień fotografowałam protesty w Bytomiu - poniedziałek, środa, piątek i sobota i te fotoreportaże ukażą się kolejno na tym blogu. 

Więc zaczynamy - poniedziałek, 26 października 2020 r., BytomTego dnia Protesty Kobiet mocno się nasiliły. We wszystkich niemal miastach w Polsce Kobiety wychodziły na ulicę. Owszem, hasła krzyczane są mało elokwentne, ale za to bardzo wyszukane. Przez Polskę ruszył tzw. spacer kobiet, bo na spacer można było jeszcze iść. I również tego dnia przez bytomskie ulice przeszedł głośny protest. Kto nie mógł iść, a chciał, oglądał transmisję na żywo na Facebooku. Ja dołączyłam do protestu na sam koniec, ale odrobiłam to w sobotę. Dlatego dziś z tego wydarzenia zdjęć niewiele, ale w czwartym poście o bytomskich protestach nadrobię ;)
Pentax k5II z obiektywem 35 mm f: 2,4


Zachęcam do pozostawienia w komentarzach linków do własnych galerii z Protestów Kobiet w Waszych Miastach :)

Pozdrawiam

K.
Komentarze

Popularne posty