Fotografia dla dzieci

Dobry Wieczór :)

Dziś temat miał być inny, ale zapukał do moich drzwi listonosz i przyniósł mi książkę, na którą czekałam. Nie byle jaką :) Oczywiście fotograficzną - "Fotografia. Poradnik dla dzieci" sygnowana logiem Disney.

 


W tajniki fotografii wprowadza nas sam Kaczor Donald oraz Mickey Mouse i przyjaciele, a wygląda to przepięknie. Mnóstwo zdjęć, porad jak fotografować różne tematy, historia fotografii, a przy tym pocieszne rysunki naszych kolorowych przyjaciół. Nie jedna książka dla dorosłych mogłaby się schować, również pod względem merytorycznym. Książka ta ukazała się w Polsce w roku 2003, także niestety nie ma jej już w sprzedaży, dlatego tym bardziej cieszy mnie zakup, gdyż kupiłam nowy egzemplarz od osoby prywatnej na Allegro :) 
Kupiłam ją z myślą o mojej małej siostrzenicy Wiktorii, która uczy się robić zdjęcia i razem ze mną często fotografuje. Wyglądamy wesoło - ja z dużym aparatem i moja mała 8-latka ze swoim, również nie małym hybrydowym Fuji-kiem. Ponieważ aparat ten wkrótce stanie się jej własnością, to chciałam też podarować jej poradnik fotografowania, żeby mogła inspirować się, kiedy mnie nie będzie obok. A jest bardzo pojętna :) Jak na 8-latkę robi naprawdę dobre zdjęcia. Kiedy coś jej nie wychodzi to szuka rozwiązań, innych ujęć :) Ostatnio fotografowałyśmy Bieg Halloween w Parku Śląskim i poszło jej wyśmienicie - oto jedno z jej zdjęć:


Planowałam kupić jej aparat kompaktowy, ale jednak jeżeli ktoś chce się uczyć fotografii to hybryda to odpowiedni aparat - wygodny w trzymaniu i pozwalający na wiele. Ja sama zaczynałam od Fuji -ka właśnie :)
A oto Wiktoria, w trakcie sesji w jesiennym parku:
Jak widać pozycja, postawa i sposób trzymania aparatu, a także miejsce, z którego jest najlepsze ujęcie bardzo profesjonalne :) Nie wiem czy kiedy dorośnie będzie chciała fotografować zawodowo - na razie z zapałem się tego uczy  :)
Komentarze

Popularne posty