Mój zestaw 12 fotografii - Warszawski Maraton Fotograficzny 2018

Hej :)

Dzisiaj chciałam Wam pokazać jakie zdjęcia zrobiłam na Warszawskim Maratonie Fotograficznym. O tym jak było możecie poczytać tutaj  :)

A teraz czas na zdjęcia :)
Warszawski Maraton Fotograficzny 20181. Warszawski szyk:2. Kawiarniana Warszawa:3. Codzienność:4. Autorska interpretacja numeru startowego:5. Aktywnie nad Wisłą:6. Przyszłość:


7. Abstrakcja:


8. Dzielnica Wisła:9. Ahoj!10. Historia:11. Gwar:12. Zabawa:Co autor miał na myśli? ;)

ad. 1 zdj.: Kocham to zdjęcie! Mężczyzna na zdjęciu ubrał się dokładnie tak samo jak namalowana meduza 😄 Czyż to nie jest prawdziwy Warszawski Szyk? 😉

ad. 2 zdj.: Kawiarnia. Bukiet tulipanów żółtych i żółty abażur zapowiadają przytulne wnętrze, zaś w szybie odbiją się kamienice Starego Miasta.

ad. 3 zdj.: Codzienność typowo-nietypowa. Kamienice Starego Miasta. Jedne w słońcu, inne w cieniu, a te w cieniu rzucają cień na kamienice w słońcu. Kiedy zobaczyłam ten motyw to od razu pomyślałam, że taka właśnie jest Warszawa. To blaski i cienie, sukcesy i porażki, radości i smutki. Na kamienice w słońcu pada cień kamienic w cieniu. Dla mnie to idealny symbol tego, że nawet na radości, sukcesy i triumfy próbuje położyć się cień. Niby na zdjęciu nie ma ludzi, ale o ich obecności świadczą parasole, pod którymi ludzie się kłębią. Jedzą, piją, śmieją się i smucą czasami. Parasoli w tym miejscu jest dużo, bo i ludzi jest sporo. Nad tym wszystkim przelatują trzy gołębie. Gołębie, które zawsze towarzyszą człowiekowi i od zawsze są związane również ze Starym Miastem w Warszawie.

ad.4 zdj.: Ach, ten numer startowy! To zdjęcie zajęło mi 1,5 godziny. To była prawdziwa walka z wiatrem, żeby balon znalazł się na zdjęciu dokładnie tam, gdzie ja chciałam, żeby był. Myślałam, że to zdjęcie w końcu będzie niewykonalne, ale udało się. 😄

ad.5 zdj.: Aktywność na tym zdjęciu symbolizują rowery. Tego dnia zabrakło rowerów w mieście, bo wszystkie znalazły się nad Wisłą :)

ad. 6 zdj.: Tunel przyszłości. Kto wie dokąd prowadzi? Może na statek kosmiczny. Światła jak nie z tej ziemi...

ad.7 zdj.: Abstrakcję na tym zdjęciu tworzą rury z niebieskiego plastiku.

ad.8 zdj. Uwielbiam to zdjęcie!!! Drugie, z którego jestem dumna :) Zdjęcie przedstawia złośliwą Syrenkę, która prześlizgnęła się ze swoim mieczem po ziemi przecinając wszystkie kable, po czym wskoczyła na piedestał i przemierzała się do przecięcia lin mostu, ale złapałam ją na gorącym uczynku i zrobiłam jej to zdjęcie - zawstydziła się i zastygła 😄

ad. 9 zdj.: Ahoj! Jedna butelka i zniknął cały świat, kiedy ją ujrzałam. Od razu usłyszałam w głowie szanty, wyobraziłam sobie piratów, którzy właśnie wypili rum, a butelkę wrzucili do morza i tak sobie ona dryfuje.
{...) Hej, znowu zmyło coś,
Zniknął w morzu jakiś gość.
Hej, policz który tam,
Jaki znowu zmyło kram.

2. ...Pełne śledzia i sardynki
3. ...Kosze krabów, beczkę sera,
4. ...Kalesony oficera,
5. ...Sieć jeżowców, jedną żabę,
6. ...Kapitańską zmyło babę,
7. ...Beczki rumu nam nie zwiało -
8. ...PÓŁ ZAŁOGI JĄ TRZYMAŁO! (...)


ad. 10 zdj.: To zdjęcie też bardzo lubię. Mój ukochany aparat Start 66, z którego pierwsze moje zdjęcia na materiale światłoczułym są tutaj, zawieszony na takich pięknych, starych drzwiach. W szkłach obiektywów odbijają się kamienice Warszawy.

ad. 11 zdj.: Sporo ludzi, więc wiadomo, że jest i gwar :)

ad. 12 zdj.: Grupka ludzi bawi się świetlanymi pałeczkami.


Ponieważ numeru startowego nie przykleiłam nigdzie tylko przypięłam szpilkami, to mogłam go sobie przykleić na teczkę, którą kupiłam specjalnie po to, by wydrukowane i oprawione zdjęcia wraz z dyplomem i balonem w niej umieścić ;) Zdjęcia wydrukowałam w formacie A4 i oprawiłam w passe partout formatu 30x40 cm. I taką będę mieć pamiątkę z pierwszego Warszawskiego Maratonu Fotograficznego :)
Podsumowując, ja ze swojego zestawu jestem średnio zadowolona :)
Jeżeli braliście udział w maratonie to podzielcie się swoimi zdjęciami, a jeżeli już to zrobiliście, to wrzućcie w komentarzu link do Waszych zdjęć 😍Pozdrawiam :)
Klaudia

Komentarze

  1. Wow!! Wspaniale zdjecia. Też uwielbiam zdj nr 1. Temat fajnie potraktowany z przymrużeniem oka, a jednocześnie wizualnie stanowiacy ucztę dla tegoż oka:)
    Butelka śpiewa szanty, kwiaty w oknie wyprawiają w nostalgiczny nastrój, aparat na drzwiach przywołuje wspomnienia, czylo jeat furtka do historii a syrenka niezle rozrabia:)
    Super!!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty